Wielki Kack

Serwis poświęcony dzielnicy Gdynia Wielki Kack

Wiadomości

stat

16-latka zmyśliła atak nożownika

Dziewczyna nie była w stanie wytłumaczyć policjantom, dlaczego poinformowała o napadzie, do którego nie doszło (zdjęcie poglądowe).
Dziewczyna nie była w stanie wytłumaczyć policjantom, dlaczego poinformowała o napadzie, do którego nie doszło (zdjęcie poglądowe). fot. Katarzyna Białasiewicz/123RF

Postawiła na nogi policję w Gdyni, gdy dwa dni temu zgłosiła napad z użyciem noża. Policjanci przeanalizowali zeznania 16-latki, sprawdzili dowody i doszli do wniosku, że żadnej napaści nie było. Dziewczyna w końcu przyznała, że wszystko zmyśliła.O rzekomej nieudanej próbie rabunku na Fikakowie pisaliśmy w środę. Informacja o napaści (początkowo mowa była o napaści na tle seksualnym) krążyła niemal od rana w mediach społecznościowych, później podały ją praktycznie wszystkie lokalne media.

Czy wierzysz ślepo w opisy zamieszczane przez ludzi w mediach społecznościowych?

większość z nich jest wiarygodna

17%

raczej nie, czekam aż inne źródła potwierdzą takie doniesienia

83%
Mowa była o tym, że 16-letnia dziewczyna została zaatakowana około godz. 6 rano w środę przez mężczyznę z nożem. Do zdarzenia dojść miało, gdy wyprowadzała psa przed swoim domem w Fikakowie.

- Nad sprawą intensywnie pracowali kryminalni i śledczy z komisariatu w Gdyni Karwinach, których celem było jak najszybsze ustalenie sprawcy tego przestępstwa i pociągnięcie go do odpowiedzialności karnej. W wyniku podjętych działań mundurowi zebrali informacje, dzięki którym ustalili, że zgłoszone przestępstwo nie miało miejsca - lakonicznie informuje Krzysztof Kuśmierczyk z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.
Według naszych informacji 16-latka przyznała się policjantom do tego, że zmyśliła całe zdarzenie, nie była jednak w stanie wytłumaczyć, dlaczego to zrobiła. W teorii powiadomienie policji o zdarzeniu, które nie miało miejsca, to przestępstwo zagrożone karą do dwóch lat więzienia. W tym przypadku jednak dziewczyna odpowie za nie przed sądem rodzinnym, a grozić będzie jej - w najgorszym wypadku - pobyt w zakładzie poprawczym.

Opinie (225) 53 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Zdjęcia dzielnicy Wielki Kack

  Pozostałe wiadomości z dzielnicy Wielki Kack

  Pozostałe newsy

  Forum dzielnicy Wielki Kack

  • Jakiś "przyjaciel przyrody" wysypał trutkę na...

  • Hej, czy ktoś pamięta jeszcze ten klub nocny?...

   56 odpowiedzi
  • Osiedle zbudowane na bagnach ,kiedyś bylo tu...

  • Witam :] Jestem absolwentką szkoły masażu z...

   1 odpowiedzi
  • Osiedle powstaje na granicy Gdyni i Sopotu, w...

   72 odpowiedzi
  • Hej, mam mały problem i poszukuje grupy...

   15 odpowiedzi
  • Witam od niedawna mieszkam w okolicy i szukam...

  • Czy ktoś z Was zmienił UPC na światłowód Orange...